Wchodzimy do dość dużego, okrągłego kościoła. Kwitnie tu kult świętego inicjatora ŚDM, który podarował krzyż widoczny na obrazku u góry (ten krzyż peregrynuje po całym świecie. Przed nim młodzi przygotowują się do ŚDM). Wchodzimy do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Na Dni wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, dlatego mozaiki, którymi ozdobione jest wnętrze kościoła są budowane w bardzo szybkim tempie.
Zaledwie 10 minut drogi od tego sanktuarium spotykamy drugie, w którym żywy jest kult drugiej patronki ŚDM - św. Faustyny. Znajdujemy się w Łagiewnikach, gdzie jeszcze kilka tygodni temu odbywały się rekolekcje "Dla nas i całego świata". Rekolekcje te przygotowywały młodzież do tego wydarzenia. Ok. 24 tys. osób umocniło swego ducha przed ŚDM.
Cały Krakó już żyje tym wydarzeniem. Rozwieszone na krakowskich latarniach plakaty z logo ŚDM i wizerunkami obu świętych przypominają o nim. Ci dwaj święci (Jan Paweł II, Faustyna) ukazali nam to, co mamy nadzieję Franciszek nam przekaże. Ukazali nam miłosierdzie. Wystarczy wspomnieć faustynowy Dzienniczek czy papieską Dives in misericordia.
Krzyż ŚDM (na obrazku) - wraz z ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani od 1984 roku podróżuje po całym świecie. Podarowany przed Jana Pawła II. Nieustannie ktoś się przy nim modli. Organizowane z nim są drogi krzyżowe, czuwania, Msze Święte... Krzyż peregrynuje po państwach, które są gospodarzami ŚDM i po państwach sąsiednich. W Polsce Krzyż jest od 2014 r. i aktualnie jest w diecezji krakowskiej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Pamiętaj o podstawowych zasadach Netykiety:
- nie używaj wulgaryzmów
- nie zaczynaj kłótni
- daruj sobie niepotrzebne komentarze
- nie musisz używać wielkich liter
Powodzenia!